Ekonomi

30 firmanın 21 milyon 98 bin TL hibe alması sağlandı

Ancak bunlardan faydalanabilmek için belgelerin mevzuata uygun olarak hazırlanması ve uygulama süreçlerinin takip edilmesi önemlidir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın geçtiğimiz temmuz ayında sona eren Ustalık Telafi Programı kapsamında verdiği danışmanlık hizmetiyle 30 firmanın toplam 21 milyon 98 bin TL hibe almasını sağlayan insan kaynakları platformu Kolay İK, artık danışmanlık da veriyor Bakanlığın Çıraklık Eğitim Programı hizmetleri.

Kolay İK’nin çözüm ortaklarından Neprotech işbirliğiyle sunduğu danışmanlık kapsamında firmanın hibeden yararlanıp yararlanamayacağı, potansiyel hibe tutarı, belgelendirme ve kayıt süreçleri uzman bir ekip tarafından tamamen ücretsiz olarak takip ediliyor.

Uygunluk kontrol ediliyor

Kolay İK CEO’su Çağlar Yalı, “Çıraklık Eğitim Programında 2 çalışanı olan bir şirket toplamda 668 bin 482 TL’ye, 50 çalışanı olan bir şirket ise 16 milyon 482 TL’ye kadar hibeden yararlanabiliyor. Toplam 712 bin TL. “Bu süreci yönetmek için bize başvuran firma programa katılmaya hak kazanırsa hibeden pay alırız ancak katılmaya hak kazanmazsa herhangi bir ücret almıyoruz” dedi. MEB’in Çıraklık eğitim programına 18-22 yaş arası çalışanı olan şirketler başvurabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu