Teknoloji

8 Yıl Önce Duyurulan Dead Island 2, Yine Ertelendi

Video oyun tutkunları, 2011 yılında Dead Island isimli bir oyun ile tanışma imkanı yakalamışlardı. Aksiyon rol yapma çeşidindeki oyun hem PC hem de konsol sahipleri tarafından beğenilmişti. Hal bu türlü olunca da geliştirici takım, Dead Island 2 isimli yeni oyun için kolları sıvadı. 2014 yılından beri üzerinde çalışılan oyun ile ilgili gelen son haberlerse ne yazık ki bir sefer daha can sıkıcı.

Dead Island 2, yıllar boyunca ertelenip durdu. Hatta bu süreçte orta oyunlar da piyasaya sürüldü. Birkaç ay evvel yapılan bir açıklamada ise Dead Island 2’nin 6 Aralık’ta yayınlanacağı açıklanmıştı. Lakin yapılan son açıklama, oyunun bir sefer daha ertelendiğini gözler önüne serdi. Pekala bundan sonra da erteleme olur mu? Açıkçası olsa da kimseyi şaşırtmaz…

Dead Island 2, 28 Nisan 2023’te yayınlanacak!

Dambuster Studios tarafından geliştirilen ve Deep Silver tarafından PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S için yayınlanacak olan oyun, yapılan son açıklamaya göre 28 Nisan 2023‘te oyuncularla buluşacak. Oyunun resmi internet sitesinde yapılan açıklamada 3 aylık erteleme için “12 kısa hafta” sözünün kullanılması dikkat çekti.

Bu ortada; Dead Island 2 için 6 Aralık’ta bir etkinlik gerçekleştirilecek. Bu etkinlik, oyunun geldiği son aşamayı gözler önüne serecek. Oyuncular, oyun mekaniklerini anlayabilmek açısından bir oynanış videosu da görebilecekler. Son olarak; oyunun Epic Games üzerinden 499 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğunu belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu