Teknoloji

Başrolüne Eminem’in Düşünüldüğü GTA Filmi Reddedilmiş

Her gün bir yenisi duyurulan oyun uyarlaması dizi ve sinemalar ortasına GTA’nın da dahil edilmesi düşünülmüş, üstelik akıllarda başrol için ünlü rapçi Eminem varmış!

Kaynak: https://www.eurogamer.net/rockstar-on…

Oyun uyarlaması dizi ve filmler 90’lı yılların başından beri sıklıkla karşımıza çıkıyor.

İlk periyotlarında pek başarılı örneklerini göremediğimiz bu üretimler şimdilerde dijital platformların yükselişiyle yine revaçtalar.

Peki nasıl oldu da rekorlar kırıp büyük muvaffakiyetler elde eden pek çok görüntü oyunu dizi ve sinema uyarlamalarıyla ekrana gelirken dünyanın en sevilen oyun serilerinden olan GTA için bu seçenek hiç düşünülmedi?

Aslına bakarsanız bir vakitler bu seçenek de masaya yatırılmış. GTA serisinin geliştiricisi Rockstar Games’in kurucu ortakları Dan ve Sam Houser’ın arkadaşları olan Kirk Ewing husus ortaya gelir gelmez rafa kaldırılan proje hakkında birinci sefer konuştu.

GTA sinemasının başrolüne Eminem düşünülmüş.

Podcast programında projenin ayrıntılarından bahseden Ewing sinema teklifinin serinin üçüncü oyununun akabinde Hollywood cephesinden bir isim tarafından yapıldığını, sinemanın başrol koltuğuna Eminem’in, yönetmen olarak ise Tony Scott’ın düşünüldüğünü açıkladı.

Houser kardeşler ise masalarına gelen bu teklifi düşünmeden reddetmişler.

Ewing bu reddin gerisinde yatan sebebi ise ikilinin vizyonları olarak açıklıyor. Ewing’e nazaran Houser kardeşler ellerindeki oyun serisinin rastgele bir sinemadan çok daha güçlü ve pahalı olduğunu bilerek bu projeye sıcak bakmamışlar. Esasen oyun uyarlaması sinemaların, hele ki o vakitler ekseriyetle vasat sayılabilecek düzeylerde çıkış yaptığı düşünülecek olursa Houser kardeşleri suçlamak sıkıntı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu