Haber

Bayrampaşa’da deprem şehitleri dualarla anıldı

Geçtiğimiz yıl 6 Şubat’ta meydana gelen ve büyük yıkıma neden olan depremin ardından yardım kampanyasına katılan Bayrampaşa gönüllüleri, ‘yüzyılın felaketi’nin yıl dönümünde yeniden bir araya geldi. Acı, gözyaşı ve umut dolu anılar hatırlanırken, depremde hayatını kaybedenler dualarla anıldı. Programa, Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkanı adayı İlknur Kovaç Bayraktar da katıldı.

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremin üzerinden bir yıl geçti. Büyük yıkıma yol açan ‘yüzyılın felaketi’nde resmi rakamlara göre 50 binden fazla insan hayatını kaybetti. Depremin ardından devlet ve millet el ele vererek yardım kampanyası başlattı. Enkaz altında kalanları kurtarmak ve depremzedelere umut olmak amacıyla başlatılan yardım kampanyasına 7’den 70’e Bayrampaşalı vatandaşlar katıldı. Gönüllüler ‘yüzyılın felaketi’nin yıldönümünde Semih Erden Spor Salonu’nda yeniden bir araya geldi. Bayrampaşa Belediyesi ve Bayrampaşa Gençlik Meclisinin ortaklaşa düzenlediği programda acı, gözyaşı ve umut dolu anılar anılırken, depremde hayatını kaybedenler dualarla anıldı. Ev sahipliğini Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yaptığı programa Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı İlknur Kovaç Bayraktar, Bayrampaşa Müftüsü Recep Eren, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşan Önder Atila Aydıner, “Asrın felaketinde hayatını kaybeden ‘canlarımızı’ rahmetle anıyor, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Biz acıda, kederde, gözyaşında, tek yürekte birleşmiş büyük bir milletiz. Çok şükür biriz, biriz; Yaraları birlikte iyileştirdik. Rabbim ülkemizi ve milletimizi böyle büyük acılar ile imtihan etmesin; “Yardım kampanyamıza katılarak destek veren tüm komşularıma ve kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu