Haber

Bu hafta 6 film vizyona girecek

Sinema salonlarında bu hafta üçü yerli, 6 sinema vizyona girecek.

Lupita Nyong’o, Angela Bassett ve Letitia Wright’in başrollerinde oynadığı “Black Panther: Yaşasın Wakanda” izleyici ile buluşacak.

Ryan Coogler’in yönetmen koltuğunda oturduğu, aksiyon ve macera türündeki filmin konusu özetle şöyle:

“Queen Ramonda, Shuri, M’Baku, Okoye ve Dora Milaje, Kral T’Challa’nın vefatının akabinde uluslarını, onlara müdahale etmek isteyen dünya güçlerinden korumak için savaşmaya hazırdır. Wakanda halkı, hayatlarının bir sonraki kısmını kucaklamak için çabalarken kahramanlar, War Dog Nakia ve Everett Ross’un yardımıyla bir araya gelecek ve Wakanda krallığı için yeni bir yol çizecektir.”

“Klondike”

Maryna Er Gorbach’ın yönettiği, TRT ortak imali “Klondike”, Ukrayna- Rusya hududunda yaşayan ve köyü ayrılıkçı kümeler tarafından kuşatılmış olmasına karşın konutunu terk etmeyi reddeden gebe bir bayanın kıssasını odağına alıyor.

Birçok şenlikten mükafatla dönen sinemanın başrollerini Oksana Cherkashyna ile Evgeniy Efremov paylaştı.

Türkiye-Ukrayna ortak üretimi sinema, Öbür Sinema dağıtımıyla beyaz perdeye taşınacak.

“Tamirhane”

Erkan Kolçak Köstendil’in yönettiği “Tamirhane”, yerli güldürü meraklılarını sinema salonlarına çekmeyi amaçlıyor.

Nejat İşler, İstek Kocaoğlu ve Merve Dizdar’ın başrollerinde oynadığı sinema, yetiştirme yurdunda birlikte büyüyen Yılmaz ile Müjdat’ın başından geçen olayları işliyor.

“Müstakbel Damat”

İlker Ayrık’ın direktörlüğünü üstlendiği “Müstakbel Damat” sinemasında, başrolleri Ayrık ile Erdal Özyağcılar ve Hande Soral paylaşıyor.

Komedi tipindeki üretimin senaryosunu Serdar Fırat ile Serhat Sarı kaleme aldı.

Film, birdenbire evlilik kararı alan bir çiftin, kız tarafına bu evliliği duyurmak için gittikleri Kıbrıs’ta yaşadıkları olaylar etrafında dönüyor.

Haftanın Animasyonları

Arkın Aktaç’ın yönettiği sevilen animasyon serisi Niloya’nın sinema filmi, Niloya ve arkadaşlarının oyun maceralarını odağına alıyor.

Andrey Korenkov ve Aleksey Tsitsilin yönetmenliğinde sinema perdesine taşınan “Karlar Kraliçesi ve Prenses”, sakin bir kasabada hayatını devam ettiren Gerda ile Kai’nin, bir olaya tahlil bulmak için çıktıkları serüveni işliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu