Haber

Çanakkale’de Orman Yangınına Havadan ve Karadan Müdahale Sürüyor

Çanakkale’de 3 gün önce çıkan orman yangınını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor. Ekipler, havadan 7 uçak, 21 helikopter, 110 fıskiye, 18 iş makinesi ve karadan 584 personelle alevlere müdahale ediyor.

Pazar günü saat 16.30 sıralarında Çanakkale’nin İğdelik İlçesi’nde iki farklı noktada orman yangını çıktı. Yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Ekipler, yangını kontrol altına almak için 3 gündür aralıksız çalışıyor. Yangına havadan 7 uçak, 21 helikopter, 110 sprinkler, 18 iş makinesi ve karadan 584 personel müdahale ediyor.

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Devam eden orman yangınında tek bir ağacın yanmaması için ‘orman kahramanlarının’ havadan ve yerden aktif müdahalesi kesintisiz devam ediyor. Çanakkale’de.”

Söndürme çalışmalarına Türk Silahlı Kuvvetlerine ait 3 adet AS-532 ve 2 adet S-70 tipi helikopter de katılıyor. Askeri helikopterler, yerli ve milli imkanlarla üretilen yangın söndürme kitlerini kullanarak havadan müdahaleyi güçlendiriyor. – ÇANAKKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu