Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamuoyunun ve iş dünyasının nabzının tutulmasına büyük önem veriyoruz

‘SOKAĞI, PAZARI VE SOKAĞI DİNLİYORUZ’

Partisinin aday tanıtım toplantısının ardından Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda Sivil Toplum Kuruluşlarıyla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Halkımızın ve iş dünyasının nabzının tutulmasına büyük önem veriyoruz. Bu vesileyle sadece sohbetimizi tazelemiyoruz, şehrin sorunlarını da tazeliyoruz, dertleri ve talepleri hakkında ilk elden bilgi alıyoruz.İstişareyi siyasi prosedürün merkezine koyan bir ekip olarak her zaman özen gösterdik. Toplumumuzun farklı kesimleriyle yakın diyalog içinde olmak.İş dünyamızdan esnafımıza, gönüllü kuruluşlarımızdan çeşitli vakıf ve derneklere kadar, siyasi görüşleri ne olursa olsun milletimizin yanındayız.İletişim kurmaya çalışıyoruz. Özellikle seçim dönemlerini halkımızla gönül köprülerimizi güçlendirme aracına dönüştürmek istiyoruz.Sokaklara, çarşılara, pazarlara önem veriyoruz. Bu amaçla sanayicilerimizle diyaloğumuzu daha da artıracağız. Gençlerimizle daha sık bir araya geleceğiz. Hanımlarımızı, ablalarımızı daha sık dinleyeceğiz. Milletin gündemini siyasetin ve iktidarın gündemiyle bağdaştırarak ülkemize hizmet etme çabamızı sürdüreceğiz. Bu, 21 yılı iktidar olmak üzere aziz milletimize hizmetle geçen 40 yıllık siyasi hayatımızın en değerli ilkesidir. Milletimiz için varız. Biz milletimizle birlikte varız. Milletimizin olmadığı hiçbir yerde biz olamayız. Milletimizin sevinci bizim memnuniyet kaynağımız olduğu gibi kaygı ve kaygıları da baş tacımızdır. Vatandaşlarımızın her sorununa çözüm üretmeyi, taleplerini imkanlar dahilinde karşılamayı görevimiz olarak görüyoruz” dedi.

‘TOGG’U DEVRİM ARABASI GİBİ DİRİ DİRİ MEZARA GÖMMEK İSTEDİLER’

Konuşmasında Bursa’ya yapılan yatırımlara değinen Erdoğan, muhalefetin Togg’a yönelik eleştirilerini hatırlatarak, şunları söyledi:

“En son 14-28 Mayıs seçimleri öncesi 24 Nisan’da Bursa’ya gelerek Togg fabrikasının temel atma törenini gerçekleştirmiştik. Böylelikle 30 milyar liranın üzerinde stratejik yatırımı şehrimize ve Gemlik’e kazandırmanın gururunu yaşadık. Türkiye’nin otomobiline ve ilk milli elektrikli araç markasına destek verenler de bu yatırımdan rahatsızlık duyduklarını dile getirerek, muhalefeti hizmet, iş ve yatırım düşmanlığı olarak gören bu beceriksiz meraklıları kendi sığ dünyalarında yalnız bırakıyoruz. Fabrikalarının olmadığını, araçların İtalya’dan geldiğine dair iftira attıklarını, elektrikli araç üretemediklerini, yapsalar bile satamayacaklarını iddia ediyorlar, hatta aracın üretim hattının Bursa’da olmasını bile eleştiriyorlar. yani, tıpkı Revolutionary otomobilinde yaptıkları gibi, bir bahane bulup diri diri gömmek istiyorlar, daha proje aşamasından itibaren Togg, çok şükür, her geçen gün artan üretim kapasitesiyle rakiplerini kıskandırmaya devam ediyor. , dispepsi hastalarını rahatsız etmeye devam ediyor. Akü fabrikamızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

‘BAY’I TEDAVİ ETTİLER’ CÜZAMLI OLARAK KEMAL’

AK Parti’nin 14-28 Mayıs seçimlerinde Bursa’da aldığı oy oranlarına dikkat çekerek CHP’ye yönelik eleştirilerini sürdüren Erdoğan, “Bursa, Orhangazi hırslarının kurbanı olanlara izin vermedi. İktidara gelmek için Kandil ve Pensilvanya’dan ne kadar yardım beklendiğini, seçimlerden bu yana yaşananlara baktığımızda, Bursalı kardeşlerimizin ne kadar doğru, ne kadar isabetli, ne kadar basiretli bir tercih yaptığını daha net görüyoruz. 8 ay öncesine kadar Türkiye’yi birlikte yönetmekten bahsedenler bugün birbirlerine söylemediklerini söylüyor. 8 ay önce 85 milyon insanı kucaklamaktan bahsedenler bugün gece gündüz kavga ediyor. Cumhurbaşkanlığını zorla emekliye ayırdılar Millete umut diye pazarladıkları adayı, ellerine geçen ilk fırsatta siyasetten uzaklaştırdılar. Etrafında pervane oldukları Kemal Bey’e cüzamlı muamelesi yaptılar. Bu sefer kendileri “İçeriye girdiler” Paylaşım kavgası” dedi.

‘TÜRKİYE’YE VERİLEN BİR SADAKAT VAR’

Eleştirilerini Millet İttifakı üzerinden sürdüren Erdoğan, 6 kişilik masanın da kurgu olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Millet olarak yüzümüzü kızartacak bir skandala, bir itirafa, aynı zamanda bir skandala, gençlerimizin siyaset kurumuna olan güvenini sarsacak bir aldatmacaya tanık olmadığımız bir gün geçmiyor. Ülkemiz ve siyasetimiz açısından gerçekten üzücü, aynı zamanda düşündürücü günlerden geçiyoruz. Bunu burada tüm samimiyetimle ifade etmek istiyorum.” Ben istiyorum. Bize göre açığa çıkanlar sadece görünen kısımdır. Turpun büyük kısmı aslında hala çantanın içinde. Tamamen siyaset mühendisliği projesi olan 6 masalı düzenin organizatörleri eninde sonunda ortaya çıkacak. Türkiye’nin ve Türk milletinin sadaka verdiğini her gün açıkça göreceğiz. “Elbette siyasi rakiplerimizin de kendilerini böyle bir durumda bulmasını istemiyoruz. Özellikle toplumumuzun belirli kesimlerinde yayılan karamsarlık dalgasının demokrasimiz adına korkutucu olduğunu düşünüyoruz. İster destekçisi ister destekçisi olsun, muhalif olan siyaset kurumunun asıl görevi topluma umut aşılamaktır. Burada yaşanacak en ufak bir zayıflık geçmişin işareti olacaktır.” Böyle olursa ülkemize ve demokrasimize ağır bedelleri olacaktır. Böyle bir durumun yaşanmaması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. “Kendilerini muhalif olarak tanımlayan vatandaşlarımıza sahip çıkarak, onların sorunlarına çözüm üreterek, seslerine kulak vererek, milli birlik ve beraberliğimizin bozulmasına izin vermeyeceğiz.”

‘YARI ZAMANLI BELEDİYEMİZ OLAMAZ’

AK Partili belediyede siyasetin bir hizmet aracı olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizim için koltuklar, mevkiler, rütbeler ve unvanlar bir amaç değil, milletimize en iyi ve en başarılı şekilde hizmet etmenin bir aracıdır. Biz bu yola diğerleri gibi siyasi kariyer hedefiyle çıkmadık. Büyük Türkiye idealini gerçeğe dönüştürmek hedefiyle yola çıktık, soruna bu gözle bakanlarda kırgınlık olmayacak, kırgınlık olmayacak, bu tür insanların cesareti asla kırılmayacak, karamsarlığa düşmeyecek, rehavete kapılmayacak. Zorluklarla karşılaşılsa da vatana millete hizmet çabamızı sürdürmek ancak mümkündür. Siz çok kritik bir seçimde hak doğrudur diyerek bize destek vererek bize olan inancınızı, inancınızı ve güveninizi gösterdiniz. “Yaklaşıyoruz. Mayıs seçimlerinde verilen her oy bize, AK Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na bir emanet olarak veriliyor. Güveninize layık olmak bizim görevimizdir. Bugüne kadar güveninizi koruduğumuz gibi, umarım güveninizi de onurumuz sayar ve asla yarı yolda bırakmayız. Bursa’da son 21 yılda yaptığımız yatırımları en iyi siz bilirsiniz. Belediye hizmetlerinde Bursamız öne çıkıyor. Muhalefetin kontrolündeki belediyeler ile Cumhur İttifakı yönetimindeki belediyeler arasındaki fark gece ile gündüz arasındaki fark gibidir. Yarı zamanlı bir belediye başkanımız da olamaz. Şehirlerini ihmal eden, vatandaşlarını en çok ihtiyaç duydukları anda yalnız bırakan belediye başkanlarına sahip olamayız. Ülkemizde seçimden seçime sadece seçmenini hatırlayan bir belediye başkanı yoktur. “Böyle bir belediye başkanı tesadüfen ortaya çıkarsa, millete hesap soracağız ve herkesten önce ona ceza keseceğiz.”

İsmail Hakkı SEYMEN- Yiğithan HÜYÜK- Hasan BOZBEY- Mehmet İNAN-Denizhan KARAHANCI/BURSA,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu