Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paylaşımında ‘Tarık Akan’ın fotoğrafı ‘Attila İlhan’ olarak kullanıldı

‘2023 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin kazananları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Ancak Erdoğan’ın sosyal medya hesabından yapılan bu açıklamada bir hata olduğu gözden kaçmadı. Paylaşımda Attila İlhan’ın fotoğrafının olması gereken yerde Tarık Akan’ın fotoğrafı kullanıldı. Bu durum sosyal medya kullanıcıları tarafından fark edildi ve yapılan uyarılar sonucunda ikinci bir paylaşımla hata düzeltildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “2023 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri”nin sahiplerini sosyal medya aracılığıyla açıkladı. Tecrübeli şair Attila İlhan da “Vefa” kategorisinde ödül alanlar arasında yer aldı.

Ancak İlhan’ın fotoğrafı yerine oyuncu Tarık Akan’ın fotoğrafı kullanıldı. Bu hata, sosyal medya kullanıcılarının tepkisi üzerine ikinci bir paylaşımla düzeltildi.

İlk gönderi??

Hata düzeltildikten sonra gönderilen Tweet:

Türk sinema dünyasının efsane isimlerinden Tarık Akan, Nebil Özgentürk’ün “Sanatımızın Günlüğü Defteri” adlı belgeseliyle büyük usta Attila İlhan’ın hayatını beyazperdeye taşıdı.

Bu portre, Erdoğan’ın paylaşımında Attila İlhan’ın yerine kullanılan fotoğrafla gündeme geldi. Attila İlhan 10 Ekim 2005’te, Tarık Akan ise 16 Eylül 2016’da vefat etti.

??

Ayrıca 2023 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri; Süleyman Uludağ’a bilim, Ali Birinci’ye kültür, Emel Sayın’a müzik, İlhami Atalay’a fotoğraf, Hasan Aycın’a karikatür, Sami Şekeroğlu’na sinema, Refik Anadol’a dijital sanat, Sinan Genim ve Nazan’a mimarlık Bekiroğlu’na alanlarda sunuldu. edebiyat.

Vefa Ödülleri’nde Attila İlhan, Barış Manço, İsmail Hakkı Uzunçarşılı, Muhsin Ertuğrul ve Samiha Ayverdi anıldı ve katkıları ön plana çıkarıldı.

sehzadelerajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu