Haber

Gözler 28 Mayıs’a çevrildi! 2. tur öncesi iki taraf da dezavantajlı

14 Mayıs’ta yapılan 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 49,52’sine karşılık yüzde 44,88 oy aldı. Türkiye 28 Mayıs’ta 2. çeşit için yeniden sandık başına gidecek ve birinci cinste yüzde 50’yi geçen aday yok.

“NASIL OLURSAK KAYBETTİK” NİYETLERİ VAR

Partiler 2. tip seçimler için saha çalışmalarını sürdürürken iki tarafın da çekindiği bir konu var. Millet İttifakı cephesindeki en büyük sorun, birinci sınıf seçimlerden istediği sonucu alamayan kitlenin, “Nasılsa kaybettik” diyerek ikinci tip seçimden ümidini kesmesi.

LİDERLER DÜŞÜNÜYOR

Başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere ittifaktaki tüm başkanlar, birincil tıpta kendisine oy verenlerin coşkusunu ikinci cinse yansıtmak için büyük çaba harcıyor.

CUMHURİYET İTTİFAKINDAKİ “KONFOR” Hüsranı

Cumhur İttifakı cephesinde en büyük dezavantaj rehavettir. Aradaki 5 puanlık fark düşünüldüğünde, “İkinci turda seçimi rahat kazanırız” düşüncesiyle ipleri çözen örgütlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı büyük sıkıntıya sokabilir.

ERDOĞAN DA UYARDI: AMAN!

Katıldığı bir programda bahis konusunda uyarıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçim günü sonuçlar belli olana kadar sandıklara sıkı sıkı sarılmak durumundayız. Rehavete kapılmayın. Biz zaten birinci turda kazandık. .. Aman Allah’ım. Zafer sarhoşluğu içinde yola devam edemeyiz. Çok çalışacağız. Fitnecilere inat onların zannettiklerini 85 milyonla bayram yerine çevireceğiz.”

saricam-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu