Haber

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek Gelir ve Gider Bilançosunu Kamuoyuyla Paylaştı

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek de geleneği bozmayarak 1 yıllık gelir gider bilançosunu yeniden belediye binasına astı. Lider Yüksel Kepenek, hesap verebilir bir belediyecilik modeline sahip olduklarını belirterek, “Denetim mekanizmamız her zaman kamuoyuna açıktır.”

Denizli’de 2 Haziran 2019’da tekrarlanan seçimlerde CHP adayı Yüksel Kepenek ikinci kez kazanarak belediye başkanı oldu. Göreve geldiğinde her zaman şeffaf ve sosyal belediyecilik sözlerini dile getiren Honaz Belediye Başkanı Kepenek, belediyenin çalışmaları, gelirleri, borçları ve banka hesaplarının yer aldığı 2023 gelir gider bilançosunu bir kez daha belediye binası üzerinde paylaştı ve Bunu bölge halkıyla paylaştık. Hesap verebilir bir belediye ve örgütlenme modeline sahip olduklarını belirten Kepenek, “Açıkçası diğer belediyelere de örnek teşkil ederse mutlu oluruz.”

“Hesap verebilir bir belediyecilik modeli”

Kepenek, “Vatandaşlarımızın zor şartlarda bize ödedikleri her kuruşun nereye, nasıl harcandığını, bunun karşılığının ne olduğunu, hayatlarına nasıl dokunulduğunu görmesi gerekiyor. Bu aslında hesap verebilir bir belediye ve örgütlenme modelidir.” diye konuştu. belediyenin denetime açık olmasıdır. Kepenek, diğer belediyelere de örnek teşkil etmekten memnuniyet duyacaklarını belirterek, “Bu anlamda halkımız bize ‘Ne yaptı’ sorusunu sormadan sizlerden aldığımızla bu işleri yaptığımızın cevabını vermek için bu eylemi gerçekleştirdik. belediye olarak ne yapıyorsunuz?”

Amaçlarının ilçede yaşayan 35 bin vatandaşa hesap vermek olduğunu vurgulayan Kepenek, “Bir kamu yöneticisinin en iyi ve en onurlu görevlerinden biri hesap vermektir.” Kamu sektöründe şeffaflık ve hesap verebilirliğin olmaması halinde yolsuzluğun başlayacağına dikkat çeken Önder Kepenek, bu nedenle “ısrarla ve sık sık” hesap sorulacağının altını çizdi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu