Haber

İmamoğlu’na böyle isyan etti! İşte Battal İlgezdi’yi üzen konuşma

CHP Parti Meclisi’nin son toplantısında Ataşehir Yeniden aday gösterilmeyen Battal İlgezdi, sosyal medya hesabından açıklama yaparak partisinden istifa ettiğini duyurdu. Peki gündeme bomba gibi düşen bu istifa kararının arkasında ne var? Detaylar haberimizde…

ADAY OLMADIĞINDA İSTİFA ETTİ

Kongre sürecinde Kemal Kılıçdaroğlu’na destek veren isimlerden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, dün toplanan CHP Parti Meclisi kararıyla yeniden aday gösterilmedi. Bu gelişmenin ardından İlgezdi, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na son kurultayda destek verenler partimizden birer birer tasfiye ediliyor. Parti olarak 40 yıllık CHP’nin her kademesinde gece gündüz çalışan bir milletvekili olan bu olaylar hem beni hem de milyonlarca partilimizi üzdü. Partimizin varlıklarının bu kadar pervasızca harcandığını görmekten mutlu değilim. Bu vesileyle 40 yıldır mensubu olmaktan onur duyduğum partimden istifa ediyorum” dedi.

İLGEZDİ’NİN BAŞINA ÖLEN KONUŞMA

Bu gelişmenin ardından sosyal medyada “İlgezdi’nin kaleminin kırılmasına neden olan konuşma” başlıklı video yayıldı. İlgezdi, söz konusu konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu sert bir dille eleştirdi. İlgezdi, söz konusu videoda şu ifadelere yer verdi: “Seçmen bize kızmışken birdenbire değişim tablosu ortaya koymak en büyük hatadır. Belediye başkanları toplantısında bu değişikliği Ekrem İmamoğlu’na sordum. Bu değişimi bana anlatmasını istedim, “Bilmiyorum” dedi, “Değişimin ne olduğunu bilmeden hangi değişimden bahsediyorsun? Cumhuriyet Halk Partisi kimsenin kariyer yapacağı bir yer değildir. Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyeti kuran partidir. Yani sen git Kemal, ben geliyorum diyen parti değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu