Haber

İran ve Katar Dışişleri Bakanları Gazze’deki Krizi Görüştü

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Buyruk Abdullahiyan ile Katarlı mevkidaşı Pir Muhammed bin Abdurrahman Al Thani, Filistin’e ilişkin son gelişmeleri ve Gazze’deki mevcut krizi ele aldı ve görüş alışverişinde bulundu.

İran Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Abdullahiyan ile Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Al Thani telefon görüşmesi yaptı.

Açıklamada, Abdullahiyan ve Al Sani’nin İsrail’in sivillere yönelik saldırılarını şiddetle kınadığı, Gazze’deki insani durum ile sivillere, kadınlara ve çocuklara yönelik geniş çaplı askeri baskınların devam etmesinden derin endişe duydukları belirtildi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına son vermenin siyasi yollarını tartışan Abdullahiyan ve Al Sani, acil ateşkes sağlanması ve kuşatma altındaki savaş mağduru Gazze halkına sürekli insani yardım gönderilmesi konuları üzerinde istişarede bulundu.

İranlı ve Katarlı bakanlar ayrıca olası bir ateşkes için önerilen bazı girişimler konusunda da görüş alışverişinde bulundu.

Abdullahiyan, “Gazze’de sivil halka karşı savaşın yoğunluğunun artması nedeniyle savaşın kapsamının genişlemesi artık kaçınılmaz hale geldi.” dedi. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu