Haber

İzmir’de Gümrük Kaçak Tıbbi Ürünler ve Sahte Etiketli Etil Alkol Ele Geçirildi

İzmir’de polis ekipleri, çeşitli adreslerde eş zamanlı incelemelerde gümrük kaçakçılığı yapan 1 milyon TL değerindeki tıbbi ürüne el koydu. Başka bir operasyonda ise büyük miktarda sahte etil alkol etiketli uyuşturucu ele geçirildi. Olaylarla ilgili toplam 30 kişi hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı belirtildi.

İzmir’de Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gümrük kaçakçılığı yapılan tıbbi dolgu ve botoks ürünleri ile güzellik merkezi sarf malzemelerinin satış ve dağıtımının önlenmesi kapsamında Urla, Konak, Karabağlar, Menemen, Güzelbahçe ve Kemalpaşa ilçelerinde denetimler gerçekleştirdi. . 7 adreste eş zamanlı yapılan kontrollerde değerin yaklaşık 1 milyon TL olduğu; 3.750 botoks dolgusu, 1.000 kırışık giderici soğuk zincir botoks ürünü, 319 botoks sarf malzemesi ele geçirildi.

Olayla ilgili 5 şüpheli hakkında cezai ve idari işlem başlatıldığı bildirildi.

Öte yandan başka bir araştırmada ise 6,5 ton sahte etil alkol etiketli, 720 şişe/litre çeşitli içecek, 2 bin 996 cinsel içerikli eser, 665 elektronik eşya, 183 elektronik sigara, 10 gümrük kaçakçılığı cep telefonu ele geçirildi.

Olayla ilgili 25 şüpheli hakkında cezai ve idari işlem başlatıldı. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu