Ekonomi

Kazanç çağrısı: Katapult ilk çeyrekte büyüme kaydetti ve orta onlu müşteri artışı hedefliyor

Katapult Holdings Incorporated (KPLT) Birinci Çeyrek Kazanç Çağrısında 2024 yılına olumlu bir başlangıç yaparak brüt kaynak ve gelirde hafif bir artışla beklentileri aştığını bildirdi. Şirketin CEO’su Orlando Zayas, platform yükseltmeleri ve yeni ortaklıklar da dahil olmak üzere tüccar tekliflerine ve tüketici erişimine yönelik stratejik geliştirmelerin ana hatlarını çizdi.

Katapult’un müşteri kazanımına odaklanması ve riske dayalı bir fiyatlandırma modelinin başlatılması, 2024 yılı boyunca yeni müşteriler için onlu yılların ortalarında büyümeyi sağlayacak temel girişimlerdir. Şirketin finansal sağlığı, 37,6 milyon dolar nakit ve işletme giderlerindeki düşüşün 5,6 milyon dolarlık düzeltilmiş FAVÖK’e katkıda bulunmasıyla istikrarını koruyor.

Önemli Çıkarımlar

 • Katapult’un ilk çeyrek performansı, brüt kaynaklarda %1,6’lık bir büyüme ve gelirde %18,1’lik bir artış gösterdi.
 • Şirket 16,5 milyon $ brüt kâr, %25 brüt marj ve gelirin %8,4’üne denk gelen zarar yazmalarda iyileşme bildirdi.
 • İşletme giderleri %18,5 gibi önemli bir oranda azaldı ve düzeltilmiş FAVÖK 5,6 milyon dolar olarak gerçekleşti.
 • Katapult müşteri kazanımına yatırım yapıyor ve Katapult Pay ve risk bazlı fiyatlandırma modeli gibi yeni girişimler başlattı.
 • Şirket, ikinci çeyrekte brüt kaynakların %3 ila %5 oranında artmasını ve gelirin %8 ila %10 oranında yükselmesini bekliyor.

Şirket Görünümü

 • Katapult, 2024 yılının tamamı için brüt kaynak ve gelirde en az %10 büyüme hedefliyor.
 • Şirket, onlu yılların ortalarında yeni müşteri büyümesi hedefliyor ve tüccar tekliflerini genişletmek için çalışıyor.
 • Brüt marjlarını %18 ila %20 arasında tutarken ve tutarlı pozitif düzeltilmiş FAVÖK elde ederken işi ölçeklendirmeyi planlıyorlar.

Önemli Ayı Gelişmeleri

 • Şirket, mobilya ve yatak sektörlerindeki potansiyel zorlukların 2. çeyrekteki kredi büyümesini etkileyebileceği konusunda temkinli.
 • Yaklaşan vadeli kredinin vadesinin dolmasına ilişkin kredi verenlerle yapılan görüşmelerle ilgili herhangi bir güncelleme yapılmadı.
3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Yükselişte Öne Çıkanlar

 • Katapult, Wayfair ile ortaklığını güçlendirdi ve Lowe’s gibi tüccarlarla yeni işbirlikleri üzerinde çalışıyor.
 • Şirket bir önceki yılın olumlu mali sonuçlarını yeniden açıkladı ve art arda altı çeyrek boyunca istikrarlı bir büyüme gösterdi.
 • Şirket, yetersiz hizmet alan birinci sınıf olmayan tüketicilere odaklanarak ve Teksas’taki yasal değişikliklerden potansiyel faydalar sağlayarak pazardaki konumu konusunda iyimser.

Kaçırılanlar

 • Kazanç görüşmesi sırasında önemli bir eksiklik bildirilmemiştir.

Soru ve Cevaplarda Öne Çıkanlar

 • Şirket, vadeli kredinin sona ermesi görüşmelerine ilişkin spesifik ayrıntılar vermedi.
 • Katapult’un yöneticileri, mobil uygulama ve ödeme tekliflerini geliştirmede müşteri geri bildirimlerinin önemini vurguladı.

Katapult Holdings Incorporated perakende sektöründe ilerlemeye devam ederken, şirket büyümeyi ve müşteri memnuniyetini teşvik etmek için stratejik yatırımlarından ve ortaklıklarından yararlanıyor. Erişim alanını genişletmeye ve finansal sağlığını iyileştirmeye net bir şekilde odaklanan Katapult, önümüzdeki çeyreklerde yukarı yönlü gidişatını sürdürmeye hazırlanıyor.

InvestingPro İçgörüleri

Katapult Holdings Incorporated (KPLT), 2024 yılının ilk çeyreğindeki performansında meyvelerini veren stratejik girişimleriyle yıla güçlü bir başlangıç yaptı. Şirketin finansal sağlığı ve pazar potansiyeli hakkında daha derin bir anlayış sağlamak için InvestingPro’dan bazı temel ölçümleri ve içgörüleri ele alalım.

InvestingPro Verileri, Katapult için karışık bir finansal manzaraya işaret ediyor. Şirketin piyasa değeri, piyasadaki konumunu yansıtan 78,58 milyon dolar gibi mütevazı bir seviyede bulunuyor. Zorlu bir ortama rağmen Katapult, 2023’ün 4. çeyreği itibariyle son on iki ayda %5,77’lik bir gelir artışı elde etmeyi başardı ve 2024’ün 1. çeyreğinde %21,31’lik daha etkileyici bir çeyreklik gelir artışı sağladı. Bu rakamlar, küçük olmasına rağmen gelir akışlarını kayda değer bir oranda genişletmeyi başaran bir şirkete işaret ediyor.

Bununla birlikte, 2023’ün 4. çeyreği itibariyle son on iki ay için F/K Oranı (Düzeltilmiş) -7,41’dir ve Katapult’un şu anda kârlı olmadığının altını çizmektedir. Bu durum, analistlerin şirketin bu yıl kârlı olmasını beklemediği InvestingPro İpucu ile de desteklenmektedir. Brüt kâr marjı %25,95’tir ve bu oran sağlıklı olmakla birlikte gelecekteki kârlılık için sürdürülmesi ve iyileştirilmesi gerekecektir.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

InvestingPro İpuçları, Katapult’un geçen hafta %25,0 fiyat toplam getirisi ve geçen ay %94,01’lik daha da etkileyici bir getiri ile önemli bir getiri yaşadığını vurguluyor. Bu durum, şirket tarafından duyurulan stratejik geliştirmelere ve yeni ortaklıklara yanıt olabilecek güçlü bir kısa vadeli yatırımcı güvenine işaret ediyor. Yine de, hisse senedinin genellikle yüksek fiyat oynaklığı ile işlem gördüğünü ve yatırımcıların hisse fiyatındaki potansiyel dalgalanmalara hazırlıklı olmaları gerektiğini belirtmek önemlidir.

Daha fazla içgörü ve ipucu keşfetmek isteyenler için InvestingPro ek analiz ve ölçümler sunuyor. Toplam 13 ek InvestingPro İpucu ile yatırımcılar Katapult’un finansal sağlığı ve piyasa konumu hakkında daha kapsamlı bir anlayış kazanabilirler. Bu bilgilere erişmek için InvestingPro’da InvestingPro aboneliğinde %20’ye varan indirim sağlayan INVTROZEL1A kupon kodunu kullanabilirsiniz.

Katapult Holdings Incorporated büyüme girişimleriyle ilerlerken, bu InvestingPro Analizleri yatırımcıların şirketin rekabetçi perakende ortamındaki potansiyeli hakkında bilinçli kararlar almasına yardımcı olabilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu