Haber

Kemeraltı’nda sele son verecek projede yeni etap

İzmir Büyükşehir Belediyesi, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan tarihi Kemeraltı’ndaki asırlık altyapının yenilenmesi ve bölgede şiddetli yağışlar nedeniyle su baskınlarının önlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Çevreleme Projesi’nin ilk etabı kapsamında, Konak İskele Köprüsü’nün altından Alsancak istikametinde iki şerit 22 Temmuz Cumartesi gününden itibaren trafiğe kapatılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, tarihi Kemeraltı çarşısının altyapısını güçlendirerek yağışların neden olduğu su baskınlarını önleyecek olan hatlandırma projesinin ilk etabına devam ediyor. Çalışmanın amacı, Fevzipaşa Bulvarı, Halit Ziya Bulvarı ve İkiçeşmelik bölgelerindeki yağmur sularının taşkın oluşturacak şekilde Merkez Bankası önünde kurulan terfi istasyonuna oradan da denize deşarj edilmesidir.

Bu kapsamda Konak İskele köprüsünün altından başlayacak çalışmalar buradan Fevzipaşa Bulvarı’na kadar ilerleyecek. Halit Ziya Bulvarı üzerindeki önceki hatta bağlanacak. Ayrıca bu bölgedeki 110 m uzunluğunda ve 1400 mm çapındaki su iletim bordür de yenilenecektir. 22 Temmuz Cumartesi günü başlayacak çalışmalar nedeniyle otoyolun Alsancak tarafında Konak İskele köprüsünün altında bulunan 2 şerit trafiğe kapatılacak. Bu süre zarfında trafik akışının engellenmesi için gerekli tedbirler alınacaktır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu