Haber

Maç sonunda söylediği şey sonunu getirdi! Tottenham’da Antonio Conte dönemi resmen sona erdi

İngiltere Premeier Ligi’nde 4. sırada yer alan Tottenahm Hotspur’da teknik direktör Antonio Conte’nin transferi resmen sona erdi.

KARŞILIKLI ANLAŞMA İLE YOLLAR AYRILDI

İngiliz ekibinden yapılan açıklamada, “Antonio Conte ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. Antonio’ya emeği için teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarılar dileriz.” kelimeler kullanıldı.

FUTBOLCULAR VE YÖNETİM ALINDI

Tottenham’ın son kez oynadığı ve 3-1’lik üstünlükle berabere bittiği Southampton karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulunan Conte, oyuncuları ve yönetimi hedef aldı.

İtalyan hoca yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“20 YILDIR HİÇ BİR ŞEY KAZANAMADILAR”

“Biz bir takım değiliz. Sahada 11 kişiyiz. Bencil oyuncular görüyorum. Birbirine yardım etmek istemeyen, kalbini göstermeyen oyuncular. Şu ana kadar durumu saklamaya çalıştım. şimdi ama yetmiyor oyunculara hala bahaneler buluyorsun… yine bahaneler bahaneler… yap gitsin.” Devam et, onları koru! Buraya alıştılar! Baskı ve gerilim altında oynamak istemiyorlar. İşte Tottenham’ın hikayesi! 20 yıldır hiçbir şey kazanamadılar. Neden?

“SADECE KENDİLERİ İÇİN OYNAYAN 11 OYUNCU GÖRÜYORUM”

Şimdi önümüzde 10 maç var ve birileri bu salonla, bu ruhla yedinci, sekizinci olmak için savaşabileceğimizi düşünüyor mu? Bunun için savaşmaya alışkın değilim. Bu herkesin sorumluluğundadır. Hayranlarımızı bizimle gururlandırmak için oynuyoruz. İradeniz olmalı, gözlerinizde ateş olmalı. Buna sahip değilseniz, FA Cup’a gidemezsiniz. Uzun süredir burada kullanılıyor. Transfer dönemindeki ataklar kulüp ve teknik direktör sorumluluğundadır. Peki oyuncular, oyuncular nerede? Sadece kendileri için oynayan 11 oyuncu görüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu