Ekonomi

Mazot ve gübre bazında başvuru süresi uzatıldı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen 10 ilde çiftçiler için alınan tedbirler hakkında bilgi verdi.

Kirişci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “2022 yılı itibarıyla ayni olarak verilmeye başlanan mazot ve gübre desteği, depremden etkilenen 10 il için nakden ödenecek. Bu kapsamda mazot ve gübre destekleri nakden ödenecek” dedi. Toplam tutarı 2,8 milyar lira olan ihale Şubat ayı sonuna kadar devam edecek. 2023 üretim yılı EQS’ye başvuran üreticilerimiz için 28 Şubat olan ürün güncelleme süresi 8 Mayıs’a kadar uzatılmıştır.”

BAŞVURU TARİHİ 8 MAYIS’A UZATILDI

“Yıl boyunca ödenecek 530 milyon lira tutarındaki Çiğ Süt Desteği, Buzağı Desteği, Damızlık Koyun-Keçi Desteği, Sığır Besi Desteği, Arı Kovanı Desteği, Sürü Yetiştirme ve Yenileme Desteği ödemeleri, kurumumuz hesaplarına çekilecektir. Bakan Kirişci, “10 il için 185 bin işletmeye 2 milyon büyükbaş hayvan başına 500 lira, 9 milyon küçükbaş hayvana hayvan başı 50 lira olmak üzere 1,5 milyar lira yem takviyesi yapılacak” dedi. Kırsal Kalkınma Desteği için Tarım sağlanacaktır.2022-2023 dönemi depreme dayalı İktisadi Yatırımlar için başvuru süresi depremden etkilenen 10 ilde 8 Mayıs’a, diğer illerde 28 Şubat’a kadar uzatılmıştır. diğer illerde ise 10 Mart’a kadar uzatıldı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu