Ekonomi

Microsoft’un Bing Chat’i Chrome ve Safari’ye geliyor

HANDE BERKTAN

Teknoloji devleri, birbiri ardına yapay zeka destekli chatbot’ları kullanıcıların deneyimine sunuyor.

Amerikan teknoloji devi Microsoft, ChatGPT’ye artan ilgi ile OpenAI ile yaptığı iş birliği sonucunda Bing’e yapay zeka özellikleri getirdi ve kullanıma sundu. Microsoft’un Bing tarayıcısı, tarihinde ilk kez günlük 100 milyon kullanıcıya ulaştı. Şirket artık bazı sınırlamalarla Google Chrome ve Safari üzerinden Bing Chat’e erişim sağlamaya başladı.

Microsoft, test denemelerinin ardından yapay zeka chatbot’u tüm Apple Safari ve Google Chrome kullanıcılarının deneyimine açmayı planlıyor.

Microsoft Küresel İletişim Direktörü Caitlin Roulston, “Diğer tarayıcılarda yaptığımız testlerin bir parçası olarak belirli kullanıcılara Safari ve Chrome’da Bing Chat erişimi sağlıyoruz. Standart test prosedürlerimiz tamamlandıktan sonra erişimi daha da fazla kullanıcıya genişletmekten heyecan duyuyoruz” dedi. söz konusu.

Windows’ta Bing AI sohbet botuna erişenlere göre, Windows 10 veya 11 görev çubuğunda Bing AI’yı Chrome’da deneme fırsatı sunan bir açılır pencere aldılar. Alternatif olarak, kullanıcılar tercih ettikleri tarayıcıda Bing.com’a gidebilir ve ardından bu deneyimi denemek için “Sohbet” simgesine tıklayabilir. Bing Chat’i Chrome ve Safari’de kullanmanın bazı sınırlamaları vardır. Edge’de Bing kullanırken 4 bin kelime sınırı varken diğer tarayıcılarda bu 2 bine kadar düşüyor.

Şirket ayrıca diğer tarayıcılar için genişlemenin ne zaman başladığı, hangi platformların desteklendiği veya testlerin küresel pazarlardaki kullanıcıları kapsayıp kapsamayacağına dair çok fazla detay paylaşmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu