Haber

Muğla’da Suç Örgütüne Operasyon: 15 Şüpheli Gözaltına Alındı

MUĞLA’nın Bodrum ilçesi başta olmak üzere 6 ilde jandarmanın ‘Germiciler’ suç örgütüne yönelik eş zamanlı gerçekleştirdiği ‘Kafes’ operasyonunda 15 şüpheli gözaltına alınırken, çok sayıda silah ve sahte tapu ele geçirildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından görüntü ve bilgileri paylaştığı operasyonda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen şüphelilerden 10’u tutuklanırken, diğer 5’i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Türkiye’de suç örgütleriyle mücadele İçişleri Bakanlığı tarafından devam ederken, Muğla’nın Bodrum ilçesi merkezli İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin ve Samsun’da eş zamanlı yeni bir operasyon gerçekleştirildi. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında jandarma ekipleri harekete geçti. Hakan Germici ve kardeşi Erdem Germici liderliğindeki organize suç örgütünün, kendilerine ait olmayan ev ve araçları sahte tapu, araç ruhsatı ve kimlik kartları kullanarak satmaya çalıştıkları, sahte reklamlarla internet üzerinden satmaya çalıştıkları belirlendi. internet. Ayrıca şüphelilerin internetteki sahte kira ilanları aracılığıyla iletişime geçtikleri kişilerden depozito adı altında para alarak tefecilik ve dolandırıcılık faaliyetlerine de karıştıkları belirlendi. Suç örgütünün yüzlerce kişiden yaklaşık 50 milyon lira kazanç elde ettiği belirlendi. Ayrıca şüphelilerin bu paraları izini kaybetme amacıyla 50 başka hesaba yatırdıkları, daha sonra ‘Bitcoin’e yatırıp bundan kar elde ederek aklamaya çalıştıkları da belirlendi.

‘Kafes’ isimli suç örgütüne yönelik operasyonlarda aralarında örgütün elebaşlarının da bulunduğu 15 şüpheli gözaltına alındı. Suç örgütünü çökertmeye yönelik operasyonlarda 1 adet silah, geçersiz tapulu dijital cihazlar ve suçtan elde edildiği düşünülen bir miktar para ele geçirildi. Şüpheliler arasında örgütün elebaşlarından Hakan Germici’nin de başta silah kaçakçılığı olmak üzere 31 ayrı sabıka kaydının olduğu belirtildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Germici kardeşlerin de aralarında bulunduğu 10’u tutuklanırken, diğer 5 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İÇİŞLERİ BAKANI ALİ YERLİKAYA PAYLAŞTI

Öte yandan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonun detaylarını ve görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaşarak, “Bodrum Başsavcılığı’nın koordinasyonunda operasyonları düzenleyen kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah’tan rahmet diliyorum. Allah razı olsun. Aziz milletimizin duaları sizinle. Her büyüklükteki organize suç örgütlerini çökerteceğiz, adalet önüne çıkaracağız.” ” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu