Haber

‘Otogar’ vaadi felakete dönüştü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki haberler buharlaştı… İmamoğlu fena yakalandı

  • HABER7

CHP’li Ekrem İmamoğlu 2019 yerel seçim vaadini açıkladı Esenler Otobüs Terminaliile ilgili Teknoloji Tabanıİstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne dönüştürülmesi projesi konuşulmaya devam ederken, İBB’nin resmi internet sitesinde İmamoğlu’nun bu sözlerinin yer aldığı sayfanın kaldırıldığı ortaya çıktı.

ONU BİLİME DEĞİL, SİNEMAYA VERDİ

5 yıl önce söz verdiği projelerin neredeyse hiçbirini hayata geçiremeyen Ekrem İmamoğlu, 29 Haziran 2019’da MEF Üniversitesi mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, Esenler Otogarı’nın hızla taşınacağını, ardından yüksek teknoloji merkezinin hayata geçirileceğini söyledi. bu bölgeye inşa edilecek. İmamoğlu bu alanı şöyle tanımladı: kendilerini bilime adayacaklarını” belirtti.

İmamoğlu, açıklamasında şunları söyledi: Hem Harem’i hem de Esenler’i şehir dışına taşıyacağımız için, şehrin göbeğinde, metro erişimine sahip, İstanbul’un en yeşil vadilerinden biri olan Esenler Otogarı’nı da hızla taşıyıp dönüştürerek yüksek bir konuma dönüştüreceğiz. -teknoloji merkezi. Bunu sizinle yapacağız. Belki bazı insanlar bunu yararlı bulmayabilir. ‘Bunu birine mi veriyor?’ diyebilirler. Evet, bu alanı ve o alanları aklın ve bilimin hizmetine sunuyorum.”dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi binası halen faaliyetteyken, İstanbul’un en büyük kütüphanesi olan Rami Kütüphanesi’ni inşa eden Önder Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümeti bu dönemde hayata geçirdi.


SÖZLERİ YOK ETTİ

İmamoğlu’nun bu sözleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nin resmi sosyal medya hesaplarında da paylaşıldı.

Ama son 5 yılda Ne Esenler Otogarı başka bir yere taşındı, ne de İBB tarafından teknoloji üssüne ilişkin bir girişimde bulunuldu..

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesinde yeniden aday İmamoğlu şunları söyledi: geçmiş” temizlemeye başladı . İmamoğlu’nun bu sözünü açıkladığı bağlam: İBB’nin resmi internet sitesinden kaldırıldı.

30 Haziran 2023 tarihinde İBB web sitesine yüklenen ve sosyal medya hesabında paylaşılan bağlantıya tıkladığınızda, kişinin web adresinden silindiği görülüyor.

Esenler Otogarı’nın teknoloji üssü haline getirileceği vaadinin yer aldığı İBB sayfasında, “ Aradığınız sayfayı bulamadık .” uyarısıyla karşılaşılmaktadır.

Başbaşa yaptığı konuşmada Esenler Otogarı’nın 29 Haziran 2019’da teknoloji üssü haline getirileceğinin sözünü veren İmamoğlu, Fatih Saraçhane’deki İBB binasını Türkiye’nin en büyük kütüphanesi yapacaklarının sözünü yineledi. İmamoğlu bu sözünü de yerine getirmedi. İstanbul’un en büyük kütüphanesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla inşa edildi ve 19 Ocak 2023’te açıldı. Rami Kütüphanesiolmuş.
KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu