Haber

Sahte dolarlarla dolandıran kadınlar son model telefon aldı

– Geçersiz dolarlarla esnafı dolandırıp son model telefon aldılar.

Kadın zanlıların farklı bir dükkanda dolandırıcılık yapmaya çalıştığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İSTANBUL – Sarıyer’de bir cep telefonu satıcısına giren yabancı uyruklu kadın dolandırıcılar, sahte dolarlarla toplam piyasa fiyatı 26 bin TL olan iki cep telefonu satın aldı. Durumdan şüphelenen iş yeri sahibi Mesut Tiryaki, kuyumcu arkadaşına dolarları gösterdikten sonra paranın sahte olduğunu öğrendi. Tiryaki, “Biz öyle bir şey yaptık diğer arkadaşlar dikkat etsinler. İnşallah yakalanırlar, başkalarına zarar vermezler” dedi.

Olay, geçtiğimiz Cumartesi günü öğle saatlerinde Sarıyer Ayazağa Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, yabancı uyruklu 3 kadın zanlı Mesut Tiryaki’nin sahibi olduğu cep telefonu bayisine geldi. Dolandırıcı hanımlar alacakları telefonları çok beğendikten sonra dükkanları dolaşarak tekrar Tiryaki’nin iş yerine geldiler. Tiryaki’ye 900 dolar veren hanımlar, marketten toplam maliyeti 26 bin TL olan son model 2 telefon aldı. Doları bozduracak döviz satıcısı bulamadıklarını söyleyen dolandırıcılar, sahte dolarlarla ödeme yaptıktan sonra dükkandan ayrıldı. Öte yandan kadınların farklı bir dükkanda dolandırmaya çalıştığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. İş yeri sahibi Mesut Tiryaki’nin dolandırıcılardan şikayetçi olduğu öğrenildi.

“Daha önce alışveriş yaptıkları ve dindar oldukları için onlara güvendim”

Olayla ilgili açıklama yapan iş yeri sahibi Mesut Tiryaki, “3 bayan arkadaş geldi, telefonlara bakıp fiyatlarını öğrendiler. Yürüyüşe çıktılar, yarım saat sonra geri geldiler. Yaşlı kadın” kızlarına telefon alacağını söyledi.2 telefonu beğendikten sonra dolar ile vereceklerini söylediler.Sonra doların sahte olduğunu öğrendim.Bana sahte 900 dolar verdiler.10-15dk sonra ben parayı esnaf olan arkadaşıma gösterdi onlar da anlamadılar kuyumcu arkadaşıma gösterdiğimde sahte dedi bu hanımlar daha önce de dükkanıma geldi güvendim çünkü onlar dindarlardı ben dürüst insanlar olduklarına inandım türkçeyi pek düzgün konuşamıyorlar yüksek model 2 tane telefon almışlar telefonlar 13 bin lira bizde öyle bişey yaptık diğer arkadaşlar dikkat etsinler inşallah yakalanırlarsa, oburlarına zarar vermezler.” konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu