Haber

Seçim sonrası emeklilere müjde! Memur-Sen’de Anlatıldı

ANKARA (İGFA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Memur-Sen Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Memur-Sen gibi bu topraklara sımsıkı bağlı, milletin kadim değerlerinden ilham alan Türkiye merkezli kurumlarımızın varlığından daha fazla gurur duyamayız” diyen Erdoğan, yaşananları özetledi. şimdiye kadar yapıldı.

“Size haberini verdiğimiz sözleşmeli memurların işe alınmasını sağladık” diyen Erdoğan, “Farklı kamu kurumlarında çalışan yaklaşık 500 bin sözleşmeli memurun sorunlarını inceledik. Ek gösterge yönetmeliğini hayata geçirdik. Arttırdık. En düşük memur maaşı yüzde 136 artışla yaklaşık yüzde 12 oldu.” “Temmuz ayında enflasyon farkının yanı sıra refah payındaki artışı da dikkate alan bir düzenleme yapacağız. Memurumuzu enflasyona karşı ezmemek için sözümüzü tutacağız. Memurumuzu ve çalışanımızı hiçbir zaman ezdirmedik.” Enflasyonla onları ezmeyeceğiz” dedi.

“SEÇİMDEN SONRA MİLLETİMİZLE PAYLAŞACAĞIZ”

Konuşmasında önemli mesajlar ve açıklamalarda da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçim sonrasında 7 bin 500 liranın üzerinde emekli maaşı alanların yüzünü güldürecek haberi milletimizle paylaşacağız” dedi. söz konusu.

“Uyan ve balığa çık…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Uyan hadi balığa çıkalım” diyerek asgari ücretten verginin kaldırılmasına değinmesine atıfta bulunarak, “Asgari ücreti vergiden çıkaralı neredeyse 1,5 yıl oldu. Bunu mutlaka çözeceğiz. Memur ve ücretlilerin refah kaybının önüne geçerek sorunu çözer.İnsanları fikirlerine, mezheplerine, mezheplerine, mezheplerine göre ayırmanın bizim inancımızda, siyasi geleneğimizde yeri yoktur, asla da olmayacaktır. siyasi görüşlerinden dolayı. Daha önce meydanlarda verdikleri sözlerin hiçbirini tutmayanların, bol bol verdikleri sözlerin üzerine beton dökeceklerini çok iyi biliyoruz” dedi.

Erdoğan, yüzyılın felaketine maruz kalmalarına rağmen devleti ve milleti darmadağın etmediklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu