Haber

Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi: Muş BESK: 56 Kızıltepe Engelliler Birliği SK: 64

Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Muş Bedensel Engelliler Spor Kulübü (BESK), evinde karşılaştığı Mardin Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü’ne 56-64’lük skorla mağlup oldu.

Muş Bedensel Engelliler Spor Kulübü ile Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü Muş’ta karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen müsabakayı Muş Temsilcisi 56-64’lük skorla kaybetti. Maç sonu açıklamalarda bulunan Muş BESK Kulüp Lideri Bedri Korkmaz, 22 yıldır basketbolla ilgilendiğini ve spor sayesinde konutundan çıkmayan, toplumla alakası olmayan, dışarı çıktığında hor görüleceğini düşünen engelli bireyleri hem topluma hem de spora kazandırdıklarını söyledi. Karşılaşmalara vilayet protokolünün katkılarıyla daha uygun hazırlandıklarını kaydeden Korkmaz, “Başta fahri başkanımız ve İl Emniyet Müdürümüz Engin Kaloğlu’nun, Sayın Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün, Belediye Başkanımız Feyat Asya’nın ve ilimizdeki iş adamlarının gönüllü olarak destekleriyle ayakta durmaya çalışıyoruz. Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig’inde mücadele etmekteyiz. Bu mücadelemizde bu hafta Mardin Kızıltepe Engelliler Birliği ile karşılaştık. Güzel bir karşılaşma oldu. Rakibimize güzel karşılaşma için teşekkür ederiz” dedi.

Müsabakayı, Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Vilayet Emniyet Müdürü Engin Kaloğlu, 1984 Muşspor Kulüp Lideri Nevzat Kaya ve vatandaşlar tribünlerden takip etti. – MUŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu