Haber

Toprakla buluşan 180 bin fidan ilk ürününü verdi

Toprakla buluşan 180 bin fidan ilk eserlerini verdi

BİLECİK – Bilecik’te takviye amacıyla tarıma ve çiftçilere dağıtılan 180 bin fidan toprakla buluşarak ilk eserlerini verdi.

Bilecik Belediyesi, geçtiğimiz Mayıs ayında tarımsal üretimi desteklemek amacıyla hem merkezde hem de merkeze bağlı köylerde tohum ve fidan dağıtmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yürütülen projede çiftçilere yaklaşık 180 bin fidan ve tohum dağıtıldı. Dağıtılan fidan ve tohumların hasadına bizzat katılan Önder V. Melek Mızrak Subaşı, mahsulü bizzat kendi elleriyle topraktan topladı. Deresakar köyündeki hasat döneminde domates, patlıcan ve biber mahsulleri toplandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Önder V. Melek Mızrak Subaşı; “Baharda dağıttığımız 180 bin fidanı milletimizin efendisi olan köylü çiftçilerimizle birlikte hasadını gerçekleştirdik. Ülkemizi tarımda hak ettiği yere getirene kadar çiftçimize her alanda desteğimiz devam edecek.” söz konusu.

Fidan takviyesinin çok faydalı olduğunu belirten çiftçi ve köylüler, Önder V. Melek Mızrak Subaşı ve Bilecik Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

habercamlidere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu