Haber

Vali Ersin Yazıcı: Malatya’da 94 Bin Kişi Konteynerlerde Yaşıyor

Valilik Kararı ile Malatya Valiliği’ne atanan Ersin Yazıcı, Malatya’da 94 bin kişinin konteynerlerde yaşadığını belirterek, yıkılması gereken binlerce bina olduğunu bildirdi.

Yazıcı, Konyaaltı’nda bir otelde kendisi için düzenlenen veda programında yaptığı konuşmada, görevi sırasında Kovid-19 salgını, Cumhuriyet tarihinin en büyük yangını olan Manavgat orman yangını ile mücadele ettiklerini söyledi. antalya valisi

Acısıyla tatlısıyla, özellikle turizmde sel, sel, rekorlar ile 3 yıl 2 aydır kentte hizmet verdiğini belirten Yazıcı, turizmin yanı sıra Türkiye’nin en büyük tohum ve fide üreticisinin Antalya’da bulunduğunu vurguladı.

Birliğin üst düzeyde olması için elinden geleni yaptığını belirten Yazıcı, Kahramanmaraş merkezli depremde resmi olarak 230 bin depremzedenin Antalya’ya geldiğini hatırlattı.

100 bin kişinin sıkıntı içinde olduğu bir şehre gittiğini belirten Yazıcı, “Yüzyılın felaketi 11 ilimizi vurdu. Yıkılacak ve ağır hasar görecek binalar sıralamasında Malatya 4. sırada. Malatya, Hatay’ın, Kahramanmaraş’ın ardından. ve Adıyaman.Malatya ayağa kalkıyor.Arkadaşlar güzel şeyler yapıyorlar.Ancak Malatya’da yapılacak çok iş var.Dünyanın en güzel şehri olan Antalya’dan Malatya’ya gideceğim için mutluyum. randevu.” dedi.

Malatya’ya atanacağını kararnameden 40 dakika önce öğrendiğini belirten Yazıcı, şunları söyledi:

“İlk başta beklemiyorduk, şaşırdık. Öğrenince ‘Rabbime şükürler olsun’ dedim. “Yapılacak çok iş var. Umarım zor durumdaki insanlar için dua etmek için çaba sarf ederim.

Bu arada Vali Yazıcı’nın veda konuşmasını yaptığı sırada eşi Hanife Yazıcı’nın duygulandığı görüldü. Yazıcı çift, konuklarla tokalaşarak vedalaştı.

Programa kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, AK Parti ve MHP Antalya milletvekilleri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu