Haber

Zafer Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

ZAFER Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) genel başkan adayının Bartu Soral olduğunu açıkladı.

Ümit Özdağ, Ulus’taki 1. Türkiye Büyük Millet Meclisi binası (Kurtuluş Savaşı Müzesi) önünde yaptığı açıklamada, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayını tanıttı. ABB’yi Ankara’yı canlandıracak ve 21. yüzyıla taşıyacak bir belediyecilik anlayışıyla yönetmeyi hedeflediklerini belirten Özdağ, “Sayın Bartu Soral’ı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak sizlere ve Ankara halkına kazandırdık. Bartu Bey tecrübeli bir iktisatçıdır, kalkınma ekonomisi konusunda pek çok bilgisi vardır.” Ülkenin kalkınma programlarını yönetmiş bir kalkınma ekonomistidir ve proje insanı olarak Zafer Partisi’nin siyasi vizyonunu en iyi temsil eden kişilerden biridir. Uzun meslek hayatı boyunca edindiği tecrübeleri Ankara’nın daha iyi yönetilmesi, ekonomik çekim merkezi olması, uluslararası pazarları çok iyi tanıması ve bilgili olması için kullanmıştır. “Tanınması sonucunda Ankara’ya verimli kaynak aktarabilecek projelerle seçimlere yürüyor” dedi. Ankara halkını Bartu Soral’a oy vermeye davet eden Özdağ, “Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’sını 21. yüzyıla taşımak ve çağdaş proje yönetimi ve anlayışıyla yönetilmesini sağlamak için sizleri Bartu Soral’a destek olmaya davet ediyoruz.”

‘ANKARA’NIN KONUT SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ’

Bartu Soral, “Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu Kuvayımilliye’nin kalbinde 1. Meclis önündeyiz. O inançla buradayız. Ankara’mız o yıllarda bir şehir ve bölge planıyla gelişmeye başladı. günler oldu ama ne yazık ki şehir ve bölge planlarıyla devam etti.” Bölge planlamanın ne olduğunu, ulaşımın nasıl kolaylaştırılabileceğini, insanların barınma sorunlarının nasıl çözülebileceğini unuttuk. Bugün Ankara halkı büyük bir trafik sorunuyla, büyük bir barınma sorunuyla karşı karşıyadır. Ankaralılar takdir ederse cumhurbaşkanı olduğumuzda önceliğimiz Ankara’nın konut sorununu, kira sorununu, konut fiyatlarını çözmek olacak. “Planlı bir şekilde çözeceğiz. İkinci olarak 1,5 saatte yarım saat yolculuk yapmayacağız. Yapacak çok işimiz var. Bunları önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İnşallah keyifli ve uygun olur.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu