Haber

EMEP Genel Başkanı Aslan duyurdu: ‘Dersim İttifakı’nda da DEM Partisi var’

Dersim’de yerel seçimler için İşçi Partisi (EMEP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), Emek ve Özgürlük Cephesi (EÖC) ve Türk Personel Partisi’nin (TİP) duyurduğu “ittifak çalışması”na DEM Partisi de dahil oldu. .

Artı Gerçek’ten Seda Taşkın’ın haberine göre EMEK Partisi Genel Başkanı Seyit Aslan, yapılan görüşmeler sonucunda 6 siyasi yapının bir araya gelerek anlaşmaya vardığını açıkladı.

Aslan, “Dersim’i hem kazanmak hem de birlikte yönetmek için çalışmalara başlıyoruz.”

‘SADECE MERKEZDE DEĞİL İLÇELERDE DE ANLAŞMA YAPILDI’

Seyit Aslan, bir süredir siyasi parti ve yapılarla görüşmelerin sürdüğünü ve bugün ortak karara varıldığını belirterek, “Sadece merkezde değil ilçelerde de ortak bir mutabakatımız var. Ancak adaylar ve hangi ilçelerde, hangi parti adıyla seçime gireceğimiz konusu netlik kazanmadı. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Önümüzdeki günlerde Dersim’de partilerin il teşkilatlarının bir araya gelerek ortak açıklama yapacaklarını belirten EMEP Başkanı Aslan, yaşanan tartışmaları da hatırlatarak, şöyle konuştu: “Bu süreçte seçimlerden güçlenerek çıkacağız. Demokratik güçlerin ortak ittifakı. “Dersim’i hem kazanmak hem de birlikte yönetmek için çalışacağız.”

Aslan, TİP’in ittifakta yer almadığı yönündeki argümanların gerçeği yansıtmadığını vurguladı. (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu