Haber

Toprakkale Seyir Terası sona erdi

Toprakkale Seyir Terası sona erdi

VAN – Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin en güzel noktalarından Toprakkale’de yapımına başlanan seyir terasında sona gelindi.

Van Büyükşehir Belediyesi, şehrin çehresini değiştirecek sosyal tesislerine bir yenisini daha ekliyor. Toprakkale’nin en hakim tepelerinden birinde, insanların doğayla iç içe vakit geçirebileceği, şehrin eşsiz manzarasını izleyebileceği ‘Toprakkale Seyir Terası Projesi’ tamamlanıyor. Teknik İşler Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ve şehrin turizmine katkı sağlayacak projede 900 metrekare inşaat alanına sahip 2 katlı seyir terası yer alıyor; Kafeler, restoranlar, mutfaklar, depolar, mescitler ve yönetim odaları bulunmaktadır.

Gözlem güvertesi eşsiz bir şehir manzarasına sahiptir; Çevre düzenleme, aydınlatma ve ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra nezih bir kafe ve restoran hizmeti de verilecek. Seyir terasının kaba inşaatı ve yol çalışmaları tamamlanırken, çevre düzenleme ve çevre düzenleme çalışmaları da devam ediyor.

Tamamı ahşap kaplama ile imal edilen, doğayla bütünlük sağlayacak, yeşille uyum içinde keyifli bir manzara oluşturacak Toprakkale Seyir Terası’nın kısa sürede hizmete açılması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu