Teknoloji

Windows 11 bir mobil işletim sistemi olsaydı nasıl görünürdü? İşte Windows 11 Mobile konsepti

Microsoft, Ekim 2017’de artık Windows Mobile geliştirmeyeceğini ve yeni akıllı telefon üretmeyeceğini duyurmuştu. 2 yıl sonra işletim sistemi son güncellemesini aldı ve rafa kaldırıldı ama unutulmadı. Microsoft’un Lumia serisi de özlenen markalar arasında yer almaya devam ediyor.

Lumia meraklıları, çağdaş bir taşınabilir işletim sisteminin nasıl görünebileceği ve Microsoft devam ederse hangi özellikleri sunabileceği konusunda hayal kurmaya devam ediyor. Aynı şeyi merak ediyorsanız, AR 4789’un bu harika Windows 11 Mobile konseptine bir göz atmanızı öneririz.

Windows Central aracılığıyla yayınlanan AR 4789’un konsepti, akıllı telefon için optimize edilmiş kullanıcı arayüzlerini, dinamik widget’ları, cep boyutunda bir Belge Gezgini’ni ve daha fazlasını sergiliyor. Tanıdık Windows 11 görünümünü koruyarak ve küçük cihazlarda daha doğal görünmesini sağlayarak harika bir iş çıkardı.

Artık Microsoft’un iOS ve Android’e yeni bir alternatif sunmasını beklemiyoruz. Raf, katlanabilir ekranlı Surface Duo’yu piyasaya sürmeyi planlıyor, geliştirme ekiplerindeki değişiklikler ve Surface Duo serisi için Android 13 yayınlanmayacak Madeni parayla ilgili söylentiler, Microsoft tarafından üretilen akıllı telefonlar için parlak bir gelecek için umut uyandırmıyor. Eski Windows Phone/Mobil meraklıları için geriye kalan tek şey, YouTube’da yayınlanan bu kusursuz kavramlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu