Teknoloji

YouTube artık resimlerin metinsel bir özetini sağlayacak!

31 Temmuz tarihli bir ek sayfasında yer alan bir duyuruya göre Google, otomatik olarak YouTube video özetleri oluşturmak için yapay zeka kullanımını deniyor.

Bu özetlerin yalnızca sınırlı sayıda İngilizce görselin yanında görüneceğini ve yalnızca sınırlı sayıda kullanıcı tarafından görüntülenebileceğini belirtiyor.

Bu özetler, YouTube’un izleme ve arama sayfalarında görünür ve mevcut insan yazısı açıklamayı değiştirmeden bir videonun içeriğine kısa bir genel bakış sağlamayı amaçlar.

ÖZELLİĞİ ÖNCEDEN DENEMEK İÇİN PREMIUM ABONELİK GEREKLİDİR

destek sayfasında “YouTube’da otomatik oluşturulan özetleri test etmeye başlıyoruz, böylece bir görselle ilgili bir özeti hızlı bir şekilde okuyup sizin için doğru olup olmadığına karar vermeniz daha kolay olacak.”denir.

Android Polisi, kullanıcıların YouTube deneylerine katılmak için genellikle YouTube.com/new adresinden kaydolabileceğini, ancak bazı testlere katılmak için YouTube Premium aboneliği gerekebileceğini belirtiyor.

YouTube’un deneyi, şirket gelişmekte olan teknoloji için kullanım örnekleri bulmak için yarışırken şu anda Google’da gerçekleşen bir dizi verimli yapay zeka girişiminden biridir. Örneğin, Mayıs ayındaki geliştirici konferansında şirket, uygulama kullanıcı incelemelerini özetlemek için üretken yapay zekayı kullanmayı amaçlayan yeni bir Play Store özelliğini duyurdu.

YouTube’un üzerinde çalıştığı bu özellik, üçüncü taraf yapay zeka eklentileri ile de yapılabilir.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu